Workshop s Markétou Makovskou a Míšou Brožovou 14.-15.4.2023

03.03.2023

Aštánga když nemám čas, aštánga při zranění, aštánga při rekonvalescenci, modifikace praxe, modifikace pozic, stavy mysli, překážky na cestě jógy v pojetí osmidílné stezky a věčné téma kyčlí. To vše v podání dvou žen, kterým jóga vstoupila do života v souhrnu před 35 lety. Spojují je společní učitelé, Láďa Pokorný a Chidananda. Jedna z nich jako samoživitelka vychovala dvě dcery a druhá se věnuje své byznysovo-vědecké kariéře. Jak se žije s aštángou, když máte i život mimo jógu?

Datum

14. - 15. dubna 2023 (Pá-So)

Cena

1500 kč oba dny

600 kč pouze pátek

900 kč pouze sobota

Cena zahrnuje drobné občerstvení.

Kapacita 22 účastníků.


Místo

Hotel Karel IV. Turnov, Žižkova 501

Booking & Info

Zuzana +420 727 816 606
E-Mail: info@astangaceskyraj.cz


Program & bližší informace

14.4.

17:00-18.30 Vedená polovina první série aštángy se súrja mantrami (Míša)

V Čechách ojedinělý formát vedené lekce, ve kterém máte v průběhu pozdravů slunci dostatek času vyladit se na skupinovou energii s pomocí opakování súrja manter, které lektor předzpívává.

19:00-20:30 Patandžaliho okénko, Osmidílní stezka jógy, překážky na cestě jógy, Stavy mysli (Markéta)

Jama, Nijama, Ásana, Pránájáma, Pratjáhára, Dhárana, Dhjána, Samádhi je osm pilířů, na kterých stojí Patandžaliho jógové učení. Markéta se s námi podělí o svůj vhled do oblíbených témat učitelských tréninků jógy.

Prostor pro dotazy a odpovědi

15.4.

9:00-10:30 - Mysore lekce s dopomocemi v pozicích a individuálním přístupem

11:00-13:30 - Workshop - Modifikace aštángové praxe při zranění, nemoci, těhotenství a otevírání kyčlí (Markéta a Míša)

Cílem workshopu je ukázat si zkrácené formy praxe a její všelijaké modifikace pro běžný život. Většinou si totiž nemůžeme dovolit luxus každodenní několikahodinové praxe a často nevíme, jak si praxi upravit a zda je to vůbec v pořádku. Tento workshop bude velmi prakticky zaměřený a bude záležet hodně na vašich dotazech, jakým směrem se bude ubírat.

Prostor pro dotazy a odpovědi

Přihlášky se jménem, telefonním kontaktem a adresou (kvůli fakturačním údajům) posílejte emailem na info@astangaceskyraj.cz

Workshop je vhodný pro všechny aktivní praktikanty jógy, kteří chtějí svou praxi trochu posunout nebo znovu nastartovat. Pokud jste nikdy nepraktikovali aštánga jógu, ale máte vlastní praxi a dotazy k pozicím, pak je tento workshop přesně pro vás.

Storno podmínky

Pokud se workshopu nemůžete zúčastnit a najdete za sebe náhradu, stačí tuto skutečnost pouze oznámit emailem.

Zrušení účasti 30 a více dní před začátkem workshopu - vrátíme vám 100% částky .
14 - 29 dní storno 30% z celkové částky.
7 - 13 dní storno 50 % z celkové částky.
Zrušení účasti méně než 7 dní nebo neúčast storno 100% z celkové částky.

Zasláním přihlášky a provedením platby souhlasíte se storno podmínkami.

Vaše registrace na workshop se stává závaznou až připsáním částky na účet.


Markéta Makovská

Markéta začala jógovou cestu v roce 2005 při studiích sociologie a veřejné politiky na Univerzitě Karlově. Setkání s jógou se zdálo zpočátku jako náhodné, avšak postupem času si vybudovala k józe hlubší vztah. Když se v ČR začala více objevovat dynamická jóga inspirovaná Ashtanga jógou (powerjóga a vinyasa jóga nebo samotná Ashtanga), Markéta propadla jejímu kouzlu a začala cvičit pravidelně několikrát týdně. V roce 2007 se pak potkala se svým současným učitelem Ladislavem Pokorným, který je jedním z nejzkušenějších učitelů tohoto systému v Čechách.

V roce 2013 absolvovala svůj první učitelský kurz a začala vyučovat dynamickou jógu i pro veřejnost. Zároveň tou dobou pracovala na vedoucí pozici ve výzkumné agentuře, která byla časově a psychicky velmi náročná. Když došlo k pracovnímu vyhoření po neustálých přesčasech a pracovních víkendech, rozhodla se, že je čas vyléčit vystresovanou mysl a tělo opravdu pravidelnou, každodenní praxí a ponořit se hlouběji do systému Ashtanga jógy.

S vlastní každodenní praxí doma a na mysore lekcích se mnohé změnilo a Markéty vášeň pro Ashtanga jógu se prohlubovala. Následovalo opuštění zaměstnání plného zbytečného stresu, učení jógy naplno a také setkání s její další učitelkou Larugou Glaser v roce 2015, se kterou od té doby několikrát ročně praktikuje a organizuje její workshopy v Čechách. Jako pro mnohé zapálené praktikanty, logicky následovala take první studijní cesta do Indie za učitelem MV Chidanandou, působího v kolébce tradiční Ashtanga jógy - městě Mysore. Za ním se také pravidelně vrací studovat a prohlubovat praxi.

V dubnu 2018 Markéta otevřela Yoga Room Prague jako místo, kde může Ashtanga jógu učit tradičním způsobem, tedy tzv. lekcemi mysore. Při výuce vychází ze znalosti Ashtanga jógy nejen od svých hlavních učitelů MV Chidanandy, Larugy Glaser a Ladislava Pokorného, ale také dalších učitelů, se kterými se setkala - např. Ajay Kumar (Mysore, Indie), David Robson (Kanada) či Kranti (IT/Japonsko). Markéta je certifikovaná take pro učení jógy v době těhotenství. Kromě jógy absolvovala také kvalifikační kurz Ministerstva zdravotnictví pro maséry ve zdravotnictví.

V současné době se Markéta opět věnuje vědě v byznysu a k tomu trénuje budoucí učitele jógy.

Míša Brožová

Míša se józe věnuje už 18 let a to v posledních deseti letech i jako učitelka. Původně začala s těhotenskou jógou vedle práce v reklamní agentuře a po několika epizodách trenérky různých fitnes stylů zakotvila u aštángy. V roce 2013 potkala Láďu Pokorného. V roce 2016 se poprvé vydala do Mysoru v Indii, kam se později ještě čtyřikrát vrátila. Z toho dvakrát společně s s Markétou. Cílem cest do Mysoru byl vždy indický učitel Chidananda, který je mimo jiné učitelem Láďi Pokorného.

Indii miluje, ale teď ji vyměnila za Český ráj, kam každý víkend odjíždí načerpat novou energii ať už při procházkách s Máňou (legendární fenka yorkšíra, která nemůže v shale chybět) nebo při hře na kytaru.

Míša je samoživitelka, vychovala dvě dnes už téměř dospělé dcery a její humor, nálada a celkově pozitivní přístup k životu je nakažlivý.