Workshop s Láďou Pokorným 12.-13.5.2023

12.04.2023

Láďa je jeden z nejznámějších lektorů aštánga jógy u nás s více než dvacetiletou vlastní praxí. Je také učitelem učitelů jógy a držitelem stupně 4.dan v Shotokan karatedo. 

yamaniyamāsanaprāṇāyāmapratyāhāradhāraṇādhyānasamādhayo’ṣṭāvaṅgāni .. 2.29.

यमनियमासनप्राणायामप्रत्याहारधारणाध्यानसमाधयोऽष्टावङ्गानि ॥ २.२९॥

Mám absolutní důvěru v jógu skrze upřímnou a pravidelnou praxi. Aštángu chápu jako cestu ozdravení těla, mysli a duše.

Základní informace


Datum

12. - 13. května 2023 (Pá-So)

Cena

1500 kč oba dny

600 kč pouze pátek

900 kč pouze sobota

Cena zahrnuje drobné občerstvení.

Kapacita 22 účastníků.

Místo

Hotel Karel IV. Turnov, Žižkova 501


Booking & Info

Zuzana +420 727 816 606
E-Mail: info@astangaceskyraj.cz


Vyplnit přihlašovací formulář

Nehodí se vám termín? Láďův rozvrh najdete zde.Program & bližší informace


12.5.

17:00-18.30 Workshop pozdravy slunci a princip vinyasy (1.část)

Pojďme se hned začerstva podívat na vinyasu v aštángajóze a způsob, jakým se pozdrav slunci odráží v další praxi. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. I velmi zkušení praktikanti se občas podiví, že jim tohle ještě nikdo neřekl.

19:00-20:30 Óm chanting, relaxace, kirtan

Prostor pro dotazy a odpovědi

13.5.

9:00-10:30 - Súrja mantry a mysore lekce s dopomocemi v pozicích a individuálním přístupem

11:00-13:30 - Workshop - Pozdravy slunci a princip vinyasy (2.část), vybrané pozice 2. poloviny první série, specifické vinyasy mezi některými pozicemi (např. chakrasana)

Prostor pro dotazy a odpovědi


Přihlášky se jménem, telefonním kontaktem a adresou (kvůli fakturačním údajům) posílejte emailem na info@astangaceskyraj.cz

Workshop je vhodný pro všechny aktivní praktikanty jógy, kteří chtějí svou praxi trochu posunout nebo znovu nastartovat. Pokud jste nikdy nepraktikovali aštánga jógu, ale máte vlastní praxi a dotazy k pozicím, pak je tento workshop přesně pro vás.


Storno podmínky

Pokud se workshopu nemůžete zúčastnit a najdete za sebe náhradu, stačí tuto skutečnost pouze oznámit emailem.

Zrušení účasti 30 a více dní před začátkem workshopu - vrátíme vám 100% částky .
14 - 29 dní storno 30% z celkové částky.
7 - 13 dní storno 50 % z celkové částky.
Zrušení účasti méně než 7 dní nebo neúčast storno 100% z celkové částky.

Zasláním přihlášky a provedením platby souhlasíte se storno podmínkami.

Vaše registrace na workshop se stává závaznou až připsáním částky na účet.


Výňatek z rozhovoru pro Yogapoint: 


Jaký je podle Tebe dobrý učitel?

Ten, který se umí dívat tak, aby opravdu viděl a naslouchat tak, aby opravdu slyšel. Dobrý učitel je průvodcem a světlem na cestě svých žáků. Nejde jen o technické dovednosti a vědomosti v józe, ale i o schopnost být jim oporou v lepších i horších časech. Učitel by měl umět být maličko přísný, avšak vždy s laskavým srdcem a něžnýma rukama, které umí v případě potřeby pohladit či obejmout.

Když se řekne Aštanga jóga, mnoho lidí se zalekne. Proč podle Tebe mezi lidmi panuje takový strach z Aštangy?

Mnohdy lidé vidí na Youtube mistrovské provedení nějaké vyšší série a to je odradí, protože si myslí, že je to jen pro nějaké gymnasty nebo akrobaty. Oni už si neuvědomují, že to, co viděli na videu, je vrcholná forma. Je to stejné jako s hraním na hudební nástroj. Můj otec byl mistrem ve hře na kytaru. Když hrál, myslel jsem si, že jedině tohle je ta hra na kytaru a že tedy je to pro mě něco nemožného a nedosažitelného. Až daleko později, když jsem byl na vojně, jsem z dlouhé chvíle začal na kytaru trochu hrát. Dnes vím, že moje hra se nikdy nevyrovná hře mého otce, ale o to vůbec nejde. Dělám to pro radost ze hry. Mačkám stejné struny, jaké mačkal on, dělám však trochu jednodušší akordy. Prostě hraju a to je hlavní.

S Aštangou je to stejné. Není důvod se jí bát! Smutné je spíš to, když učitelé jiných jógových stylů své svěřence od Aštangy odrazují a straší je zraněními a podobnými nesmysly. Důležité je udělat si svůj názor na základě vlastní zkušenosti a nenechat se odradit nikým a ničím.

Fakta

S jógou se seznámil v roce 1999 a učí ji od roku 2003. Jógu studoval jak doma, tak i v zahraničí. Mezi nejvýznamnější pro něj byly pobyty v Austrálii a na Novém Zélandu, kde praktikoval a studoval Aštánga jógu v letech 2008 - 2009 a v roce 2013 absolvoval několikaměsíční učitelský výcvik Aštánga jógy v Indickém Majsúru, kolébce aštánga jógy. Jak sám říká, jeho velkými učiteli jsou i jeho žáci, bez kterých by to nebylo ono a dále jeho zranění a vnitřní guru, učitel, který jej ještě nikdy nezklamal.

V roce 2016 otevřel vlastní jógové studio Ánanda Ashtanga Yoga Shala, kde každý den učí Aštángu stylem Mysore.