Cesta do hlubin aštángové duše s Láďou Pokorným 24.-25.11.2023

10.10.2023

Láďa je jeden z nejznámějších lektorů aštánga jógy u nás s více než dvacetiletou vlastní praxí. Je také učitelem učitelů jógy a držitelem stupně 4.dan v Shotokan karatedo. 

yamaniyamāsanaprāṇāyāmapratyāhāradhāraṇādhyānasamādhayo’ṣṭāvaṅgāni .. 2.29.

यमनियमासनप्राणायामप्रत्याहारधारणाध्यानसमाधयोऽष्टावङ्गानि ॥ २.२९॥

Mám absolutní důvěru v jógu skrze upřímnou a pravidelnou praxi. Aštángu chápu jako cestu ozdravení těla, mysli a duše.

Základní informace


Datum

24. - 25. listopadu 2023 (Pá-So)

Cena

1800 kč oba dny

800 kč pouze pátek

1100 kč pouze sobota

Early bird (do 30.10.): 1600 kč za oba dny, 700 kč pátek/1000 kč sobota

Cena zahrnuje drobné občerstvení.

Kapacita 22 účastníků.

Místo

Hotel Karel IV. Turnov, Žižkova 501


Booking & Info

Zuzana +420 727 816 606
E-Mail: info@astangaceskyraj.cz


Vyplnit přihlašovací formulář

Nehodí se vám termín? Láďův rozvrh najdete zde.Program & bližší informace


24.11.

17:00-20.30 (možná dojde i na pauzu)

Súrja mantry, vedená část první série. Workshop na téma VZHŮRU NOHAMA

Jóga sútry 1.12-1.14 - začátek cesty do hlubin aštángové duše, kirtan

Balanční pozice a pozice vzhůru nohama jsou pro mnoho praktikantů aštánga jógy oříškem. Někdo dělá, jako že tam nejsou, jiný je zase urputně po dlouhou dobu zkouší a pořád ne a ne přijít na to, jak se zkamarádit s budža pidásanou, bakásanou nebo sarvangásanou. I ten přechod ze stoje do sedu občas děsí obyvatele o patro níž. Všechno propojíme jóga sútrami, které v kostce říkají, že je potřeba praxi vykonávat pravidelně, po dlouhou dobu pro všeobecné dobro. Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. 


Prostor pro dotazy a odpovědi

25.11.

9:00-10:30 - Súrja mantry a mysore lekce s dopomocemi v pozicích a individuálním přístupem

11:00-13:30 - Workshop - Záklony

Dělat někomu něco za zády, z toho mi běhá mráz po zádech, bylo to jako by mi vrazil kudlu do zad, vlez mi na záda, nese velkou tíhu na bedrech, má křivou páteř, drží rovná záda, loupe mu v kříži...jsou jen některá rčení, která popisují na fyzické úrovni, co se ve skutečnosti děje uvnitř. Když se na něco nechci dívat, tak se k tomu jednoduše otočím zády. Naše záda by mohla vyprávět, kolik jsme jim toho naložili. V tomto workshopu se podíváme na správnou techniku záklonů a na vlastním těle zjistíme, jestli je problém v mysli, v kyčlích, ramenou nebo opravdu v zádech. Do podrobna rozebereme pozici psa hlavou nahoru, purvotanásanu a urdhva dhanurásanu a podíváme se na přechod mezi první a druhou sérií.

Vhodné pro všechny úrovně pokročilosti.

Prostor pro dotazy a odpovědi


Přihlášky se jménem, telefonním kontaktem a adresou (kvůli fakturačním údajům) posílejte emailem na info@astangaceskyraj.cz

Workshop je vhodný pro všechny aktivní praktikanty jógy, kteří chtějí svou praxi trochu posunout nebo znovu nastartovat. Pokud jste nikdy nepraktikovali aštánga jógu, ale máte vlastní praxi a dotazy k pozicím, pak je tento workshop přesně pro vás.


Storno podmínky

Pokud se workshopu nemůžete zúčastnit a najdete za sebe náhradu, stačí tuto skutečnost pouze oznámit emailem.

Zrušení účasti 30 a více dní před začátkem workshopu - vrátíme vám 100% částky .
14 - 29 dní storno 30% z celkové částky.
7 - 13 dní storno 50 % z celkové částky.
Zrušení účasti méně než 7 dní nebo neúčast storno 100% z celkové částky.

Zasláním přihlášky a provedením platby souhlasíte se storno podmínkami.

Vaše registrace na workshop se stává závaznou až připsáním částky na účet.


Výňatek z rozhovoru pro Yogapoint: 


Jaký je podle Tebe dobrý učitel?

Ten, který se umí dívat tak, aby opravdu viděl a naslouchat tak, aby opravdu slyšel. Dobrý učitel je průvodcem a světlem na cestě svých žáků. Nejde jen o technické dovednosti a vědomosti v józe, ale i o schopnost být jim oporou v lepších i horších časech. Učitel by měl umět být maličko přísný, avšak vždy s laskavým srdcem a něžnýma rukama, které umí v případě potřeby pohladit či obejmout.

Když se řekne Aštanga jóga, mnoho lidí se zalekne. Proč podle Tebe mezi lidmi panuje takový strach z Aštangy?

Mnohdy lidé vidí na Youtube mistrovské provedení nějaké vyšší série a to je odradí, protože si myslí, že je to jen pro nějaké gymnasty nebo akrobaty. Oni už si neuvědomují, že to, co viděli na videu, je vrcholná forma. Je to stejné jako s hraním na hudební nástroj. Můj otec byl mistrem ve hře na kytaru. Když hrál, myslel jsem si, že jedině tohle je ta hra na kytaru a že tedy je to pro mě něco nemožného a nedosažitelného. Až daleko později, když jsem byl na vojně, jsem z dlouhé chvíle začal na kytaru trochu hrát. Dnes vím, že moje hra se nikdy nevyrovná hře mého otce, ale o to vůbec nejde. Dělám to pro radost ze hry. Mačkám stejné struny, jaké mačkal on, dělám však trochu jednodušší akordy. Prostě hraju a to je hlavní.

S Aštangou je to stejné. Není důvod se jí bát! Smutné je spíš to, když učitelé jiných jógových stylů své svěřence od Aštangy odrazují a straší je zraněními a podobnými nesmysly. Důležité je udělat si svůj názor na základě vlastní zkušenosti a nenechat se odradit nikým a ničím.

Fakta

S jógou se seznámil v roce 1999 a učí ji od roku 2003. Jógu studoval jak doma, tak i v zahraničí. Mezi nejvýznamnější pro něj byly pobyty v Austrálii a na Novém Zélandu, kde praktikoval a studoval Aštánga jógu v letech 2008 - 2009 a v roce 2013 absolvoval několikaměsíční učitelský výcvik Aštánga jógy v Indickém Majsúru, kolébce aštánga jógy. Jak sám říká, jeho velkými učiteli jsou i jeho žáci, bez kterých by to nebylo ono a dále jeho zranění a vnitřní guru, učitel, který jej ještě nikdy nezklamal.

V roce 2016 otevřel vlastní jógové studio Ánanda Ashtanga Yoga Shala, kde každý den učí Aštángu stylem Mysore.