Aštánga kurz pro začátečníky (Level I) Lomnice nad Popelkou se Zuzkou Žoldošovou

30.12.2023

Od 5. února bude v Lomnici probíhat devíti týdenní kurz pro aštángajógové začátečníky.

Kurz pro začátečníky nebo ty, kteří ještě potřebují na lekcích vedení.

Pondělí 16:15-17:30 - kurz

5., 12., 19.2.

4., 11., 18., 25.3.

8., 15.4.

Doplňkové mysore lekce: středa 6:30-8:00, čtvrtek 18:30-20:00. Můžete chodit na všechny nebo podle svého výběru.

Na kurz je možné navázat Kurzem pro začátečníky LEVEL 2 (22.4.-24.6 - pondělí) a První sérií do hloubky s Láďou Pokorným (19.4.-7.9. - víkendy) Po absolvování tohoto kurzu budete mít návod na samostatnou bezpečnou jógovou praxi, která vám může zabrat 20-40 minut, podle vašich momentálních časových dispozic.

Pokud se nemůžete zůčastnit tohoto kurzu, zkuste přijít alespoň na Workshop Úvod do aštánga jógy mysore stylem 4.2.


Délka lekce: 60 minut lekce + 15 minut na organizační věci a vaše dotazy.
Struktura kurzu: V kurzovném jsou zahrnuty vstupy na ranní mysore lekce (středa 6:30-8:00, čtvrtek 18:30-20:00) celkem minimálně dalších 15 lekcí na výběr. Jiné náhrady nepřítomnosti nejsou možné. Na lekcích se budeme vždy do hloubky zabývat několika pozicemi a teorií. Bude zde čas na vaše dotazy. V mysore lekcích se většinou pouze cvičí. Zpočátku vám sestava zabere zhruba 30 minut času. Můžete si tak sami zvolit čas příchodu a odchodu. Vzhledem k zapamatování sestavy je dobré chodit 3x týdně, abyste si zautomatizovali sekvenci.

Shala bude otevřena v 16:00.

Aštánga jóga má pevně dané sestavy (série - series), které se skládají z pozic ve stoje, pozic v sedě a závěrečných obrácených pozic. Pozice (ásany) se žáci učí postupně a každému je postupně modifikována sestava na míru, s ohledem na jeho zdravotní stav, předešlou jógovou zkušenost, věk, četnost jógové praxe, atd. V průběhu hodin učitel žáky obchází a poskytuje jim v pozicích asistenci a dopomoci (adjustmenty). Pokud se k tomu přidá vlastní pravidelné opakování, dá se tímto způsobem vybudovat samostatná praxe, ve které si nebudete ubližovat, ale budete se chtít na podložku vracet čím dál častěji a trávit tam více času.
Samotné pozice nejsou nikterak fyzicky náročnější než v jiných stylech jógy. Ani přechody mezi nim (vinyasy) nemusí být tolik fyzicky náročné pro někoho, kdo praktikuje pravidelně a již si osvojil propojení dechu a pohybu. Zpočátku budete cvičit třeba jen 15 minut, ale během jednoho roku se můžete dostat třeba k více než hodinové sestavě.
Aštánga jóga není vhodná v těhotenství a v prvních 3 měsících po porodu.


Cena kurzu 2250 kč.*

Místo konání: Aštánga Jóga Český ráj, Plk. Truhláře 7, Lomnice nad Popelkou

Přihlášky ve formě jméno, Kurz aštángy a fakturační údaje posílejte emailem na info@astangaceskyraj.cz. Poté obdržíte instrukce k platbě.


Kurz se uskuteční při minimálním počtu 5ti účastníků.
Kapacita kurzu - 12 účastníků.

* Informujte se u své pojišťovny ohledně možnosti proplacení části faktury. Studenti základních a středních škol, důchodci a další rodinní příslušníci, které přivedete s sebou mají nárok na slevu. Více informací u Zuzky.