Katka Hilerová - Principy aštánga jógy a terapeutická druhá série 10.-12.5.

07.04.2024
Klíčem pro mě bylo najít rovnováhu. Najít jak potřebuju praktikovat já osobně, aby mi to dělalo skutečně dobře. A tohle je to co spolu budeme zkoumat.

Základní informace

Workshop je vhodný pro všechny, kdo praktikují zhruba polovinu první série aštánga jógy (LEVEL 1) nebo pro praktikanty jiných stylů jógy s vlastní pravidelnou praxí.

Datum a téma

10.5. 

16:30-19:00 Vedená část první série

Povídací kroužek - Co je pro mě aštánga jóga?


11.5.

9:00-11:30 mysore, pránájáma, meditace

13:00-15:30 Terapeutická druhá série aštángy


12.5. 

9:00-11:30 mysore, pránájáma, meditace

13:00-15:30 Zkoumání principů aštánga jógy


Cena

2500 kč celý workshop

600 kč pouze pátek

1100 kč za jeden den

Cena zahrnuje drobné občerstvení. Praktikanti s neomezeným ročním členstvím mají nárok na 15% slevu.

Kapacita 18 účastníků.

Místo

Plk. Truhláře 7, Lomnice nad Popelkou

Booking & Info

Zuzana +420 727 816 606
E-Mail: info@astangaceskyraj.cz

Chcete se přihlásit?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Co nás čeká?


Aštánga jóga pro mě byla od začátku srdeční záležitostí, dělala mi dobře fyzicky i mentálně.
Nikdy jsem nelitovala, že jsem ten den vstoupila na podložku. Ale…někdy jsem litovala toho, že jsem tam toho dělala moc.
Když jsem začínala s touto úžasnou praxi, nevěděla jsem kde získávat potřebné informace, hlavně jsem nevěděla jak ji pojmout tak, aby mému konkrétnímu tělu a mysli dělala opravdu dobře a byla pro mě praxí léčivou, nikoli zraňující.
Za posledních 15 let, co se k této praxi téměř denodenně vracím, už jsem se k tomu snad mnohem víc přiblížila. Například na začátku své jógové "kariéry", jsem díky své hypermobilitě a nedostatku síly potřebovala chodit skoro každý týden na fyzioterapii, teď už si ani nepamatuju kdy jsem tam byla naposledy.
Klíčem pro mě bylo najít rovnováhu. Najít jak potřebuju praktikovat já osobně, aby mi to dělalo skutečně dobře.
A tohle je to co spolu budeme zkoumat.

Katka má v Praze vlastní studio Sedmé nebe a můžete si s ní dát praxi i na Omstars. Katčinu vedenou poloviční série a celou první sérii vám posílám vždy, když se ptáte s kým máte praktikovat vedené lekce v češtině.

Katčina jógová cesta:

S jógou jsme se porůznu potkávaly už od mé puberty, ale pravidelně jsem se jejímu praktikování začala věnovat až kolem roku 2009. Začala jsem od konce – učitelským kurzem. Přišlo mi totiž, že když už 7 let učím aerobik, spinning, Zumbu a mnoho dalších skupinových aktivit, mohla bych si takhle rozšířit portfolio svých lekcí :-D.

Hned první den kurzu mi ale naštěstí došlo, že nemůžu učit něco, co sama pořádně neumím (hlavně díky setkání s fantastickým učitelem – a dnes už i kamarádem – Láďou Pokorným, od kterého se dodnes učím). Kurz jsem tehdy nedokončila, zato jsem se jógové praxi začala pravidelně věnovat. Od kurzu pro začátečníky jsem přešla na otevřené lekce. Zkoušela jsem různé styly i učitele a z jedné lekce týdně se postupně staly 2,3,… až nakonec někdy i 10 :)) Pořád tomu ale něco chybělo. Odletěla jsem do Thajska na svůj první jógový reatreat a tam se potkala s Kino MacGregor a jejím mužem Timu Feldmannem. Tohle setkání pro mě bylo dalším velkým posunem – oba mi sedli úplně perfektně a od té doby s nimi jezdím studovat různě po světě. V té době jsem Ashtanga jógu praktikovala spíš nárazově – jednou týdně na vedené lekci a párkrát na lekci typu Mysore. Tady to ale všechno začalo dávat ještě mnohem hlubší smysl.

Praktikovala se první série, 6 dnů v týdnu a já cítila, že tímhle způsobem mi to dělá velice dobře – po těle, ale hlavně na úrovni mysli. Trvalo to ještě pár let, mnoho mnoho retreatů, učitelských tréninků a skvělých učitelů než jsme se s mou Ashtangovou praxí usadily a našly rytmus a intenzitu, která mi energii dává a nebere :))

V současnosti je moje jógová praxe mým parťákem, který mi pomáhá vybalancovat turbulence a zvraty, které život přirozeně přináší. Tohle bych ráda předala i vám. Na lekcích Ashtanga jógy, ale i jiných směrů, které prozkoumávám a integruji do své každodenní jógové praxe tak, aby mi sloužily. Spolu můžeme nastavit takovou jógovou praxi, která vám bude přinášet radost a klid.