Gregor Maehle v Praze 30.5.-1.6.2023

02.03.2023
Světově známý učitel aštánga jógy a autor osmi publikací, Gregor Maehle, se k naší velké radosti po čtyřech letech opět vrací do Prahy, aby zde učil svůj propracovaný přístup k józe. Během tří dnů se kromě ásanové praxe seznámíte s unikátním systémem pránájámy, kryjí, jógové meditace a Gregorovým výkladem Jóga súter. Nepropásnětě tuto opravdu vzácnou příležitost učit se od jógina s 45 letou praxí.

Info

Datum
30.5. - 1.6.2023 (Út-Čt)

Cena
6000 Kč (celý workshop)

2500 Kč (3x ranní lekce nebo 1 celý den) 
4200 Kč (3x odpolední lekce)

900 Kč (jednotlivá ranní lekce)                                                              1500 Kč (jednotlivá odpolední lekce)


Místo
Tenis Cibulka - Jóga v Korunách

V Stráni 485/11, 150 00 Praha 5-Košíře

Booking & Info
Zuzana +420 727 816 606
E-mail: info@astangaceskyraj.cz


Program & bližší informace

30.5.2023

6:30 - 8:30 Vedená první série aštángy 

Vedená počítaná lekce v angličtině s názvy pozic v sanskrtu


Gregor se při vedené lekci zaměřuje na rozbor komplexních anatomických detailů většiny pozic základní série, při současné snaze o zachování tempa. Zvláštní důraz klade na rozfázování klíčových složek jednotlivých ásan včetně specifik vinyas mezi pozicemi. Bezpečné provádění pozic a zároveň pochopení, které anatomické úkony prohloubí individuální pocit v ásanách, zabrání zbytečnému výdeji energie. Díky přesnému nastavení formátu praxe postupně můžeme dosáhnout uvolnění podmíněnosti a emocí usazených v tělesných tkáních, což nás připraví na pránájámu a meditaci. 


13:00 - 16:00 Pránájáma a kryje 

Instrukce k praktickým cvičením budou překládány do češtiny

Na workshopu bude možnost zakoupit knihu Pránájáma, dech jógy v českém překladu Ondřeje Hýly.

31.5.2023

6:30 - 8:30  Lekce mysore stylem 

Individuálni praxe s asistencí. Vaše praxe s možností překladu Greogrových instrukcí a vašich dotazů.

13:00 - 16:00 Jóga Kundalini Meditace

Instrukce k praktickým cvičením budou překládány do češtiny

Na workshopu bude možnost zakoupit knihu Meditace v českém překladu Ondřeje Hýly.

1.6.2023

6:30 - 8:30 Lekce mysore stylem

Individuálni praxe s asistencí. Vaše praxe s možností překladu Greogrových instrukcí a vašich dotazů.

13:00 - 16:00 Jóga sútry a chanting

Tento workshop nebude překládán. Gregorův komentář k Jóga sútrám je dostupný v anglickém originále v jeho první knize: Ashtanga Yoga: Practice and Philosophy. Pozor, kniha Aštánga Vinyasa Jóga, Podrobný průvodce základní sestavou vyšla sice v češtině, ale část jógové filozofie a jóga sútry v ní do češtiny přeloženy nejsou!

Přihlášky se jménem, telefonním kontaktem a adresou (kvůli fakturačním údajům) posílejte emailem na info@astangaceskyraj.cz

Workshop je vhodný pro všechny aktivní praktikanty osmidílné jógové stezky.

Storno podmínky

Pokud se workshopu nemůžete zúčastnit a najdete za sebe náhradu, stačí tuto skutečnost pouze oznámit emailem.

Zrušení účasti 30 a více dní před začátkem workshopu - vrátíme vám 100% částky .
14 - 29 dní storno 30% z celkové částky.
7 - 13 dní storno 50 % z celkové částky.
Zrušení účasti méně než 7 dní nebo neúčast storno 100% z celkové částky.

Zasláním přihlášky a provedením platby souhlasíte se storno podmínkami.

Vaše registrace na workshop se stává závaznou až připsáním celé částky na účet.

Přihlaste se

Pránájáma a kriye (očistné techniky)

Představte si, jak skvělé by bylo mít vypínač, který by vám jedním stisknutím umožnil vědomě volit mezi pravou a levou mozkovou hemisférou, intuitivní a analytickou inteligencí, sympatickým a parasympatickým nervovým systémem, reflexem útok/útěk nebo odpočinkem/relaxací. Jaké by to bylo umět přepínat mezi mužským a ženským neboli solárním a lunárním aspektem vaší psychiky? Jak skvělé by bylo, kdybyste v případě potřeby dokázali přepnout svou emocionálně soucitnou stránku na tvrdohlavě rozhodnou nebo během několika minut zcela uvolnit energií nabité tělo? Co třeba přejít během krátké doby z extroverze (výrazně společenské fyzické přítomnosti) do přemýšlivé introverze? Takový vypínač skutečně existuje a není vůbec skrytý. Je to nápadně vystupující smyslový orgán přímo uprostřed vašeho obličeje: váš nos.
Pránájáma zahrnuje jedny z nejvíce opomíjených, ale přesto nejúčinnějších metod jógy. Pránájáma je důležitým článkem, který spojuje ásany s meditací, bez níž nelze sklízet kombinovaný užitek z obou. Naučte se, jak pomocí pránájámy harmonizovat dóšy (energie) a dosáhnout tak stavu zdraví a rovnováhy a jak zklidnit mysl, což umožní duchovní vhled.

Kriye jsou zejména metody očisty těla. Podporují pochopení práce v ásanách a jsou velmi důležité především pro lidi, kteří žijí ve velkých městech. Pomáhají odstraňovat znečištění z chemických, environmentálních, elektrických, biologických a elektromagnetických zdrojů.

Jógová meditace 

Meditace je metoda, jak přivést mysl do stavu vnímavosti, abyste se mohli otevřít všudypřítomnému vyššímu poznání. Jógová meditace je souborem vědeckých metod, které k takovému uvědomění vedou. Obsahuje stejné strukturální prvky jako praxe jógových pozic a pránájáma a byla navržena tak, aby spolu s nimi tvořila celek, čímž se liší od meditace védántské nebo buddhistické.  K urychlení duchovního vývoje používá jógová meditace mnoho prostředků, mezi nimiž jsou na prvním místě mantry, mudry, bandhy, vizualizace čaker a techniky pro otočení směru proudění energie kundalini směrem nahoru. Čakry představují různá vývojová stádia mozkových obvodů (brain circuits). Spodní tři čakry reprezentují naše plazí, savčí a primátí předky. Díky pochopení čaker a meditací na ně můžeme aktivovat vyšší mozková centra a podpořit vývoj nejen jednotlivce, ale i celé společnosti. Techniky obrácení toku kundalini směrem vzhůru spočívají v kombinaci veškerých jógových prostředků, které pomohou pozvednout životní sílu (pránu) na úroveň, kdy je meditace snadná a duchovní vhled se stává spontánním.

Jóga sútry a chanting

"Jóga sútry vstoupily do mého života před 39 lety a od té doby jsou mým stálým společníkem. Trvalo mi dlouho, než jsem je zcela pochopil, ale jakmile se tak stalo, rozplynuly se všechny nejasnosti, které jsem ohledně jógy měl. Pochopení Súter mi dodalo naprostou jistotu, jakým způsobem praktikovat abych v pravý čas sklidil ovoce své praxe. Než jsem porozuměl Sútrám, považoval jsem jógu za systém založený na víře a touze, ale díky studiu Súter se můj pohled změnil na vědecký s předvídatelnými a opakovatelnými výsledky. Právě tuto důvěru a jistotu bych rád předal svým studentům. Workshop bude interaktivní a účastníci budou mít dostatek času na otázky a odpovědi."

Jóga sútry jsou návodem k józe. Teprve když pochopíme, proč a jak jógu praktikovat, získáme jistotu a zbavíme se pochybností. Během workshopu budeme zpívat vybrané sútry v sanskrtu, které bude Gregor podrobně komentovat na základě svých téměř půl století četných zkušeností s jógovou sádhanou. Komentář si zachová hloubku starověkých traktátů, ale bude zábavný, srozumitelný a použitelný v moderním světském životě.

Proč studuji s Gregorem?

Od Gregora můžete čekat přesnost a preciznost provedení a detailní slovní popis. Každou otázku a připomínku do detailu analyzuje a málokdy se od něj dočkáte odpovědi, kterou jste předvídali. Vidí totiž věci v souvislostech své vlastní kontinuální téměř padesátileté praxe. A přesně tímto mě oslovil na mém prvním osobním setkání s ním v roce 2019. Od té doby jej považuji za svého hlavního učitele pránájámy, kryjí a meditace. Snad se nebude zlobit, když jej přirovnám ke své jógové wikipedii, protože se na něj obracím s každou složitější otázkou. Gregor není žádný Guru, je to normální člověk, který sám sebe považuje za studenta jógy, ale oproti většině z nás je ve své sádhaně minimálně o krůček napřed. Přijďte se nechat inspirovat. Zuzka

Přihlaste se